آجرنسوز نما چیست ؟

آجرنما

آجرنسوز نما چیست ؟ و چه کاربردی در نمای ساختمان دارد؟

با سلام خدمت دوستان عزیز ما در این مقاله به مرفی آجرنسوز نما و کاربرد آن می پردازیم میتوان گفت که در ساخت یک ساختمان مصالح بیشماری وجود دارد که یکی از این مصالح آجرنما میباشد که برای ساخت نمای ساختمان از آن استفاده میشود آجر نما دارای موارد گوناگونی میباشد که یکی از این موارد میتوان به اجرنسوز نما اشاره داشت. آجرنسوز نما

برای تهیه و ساخت اجرنسوز از خاک چینی و خاک نسوز بهره میبرند که دارای ساختاری ظریف میباشد آجرنسوز دارای رنگ بندی بسیار زیادی میباشد که باعث شده است هرکس نسبت به سلیقه خود از آن بهره ببرد. دلیل استفاده از آجرنسوز در ساخت نمای سازه را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت در برابر حرارت
 • مقاومت در برار فشار
 • داشتن کیفیت بسیار بالا
 • و مقاومت بالا در شرایط اقلیمی
 • و …

لازم به ذکر است در صورتی که از آجرنما به صورت استاندارد استفاده شود قابلیت این را دارد که تا سال ها نیاز به ترمیم نخواهد داشت و رنگ و مقاوت آن باقی میماند!!

اجرنسوز به دلیل اینکه دارای رنگ بندی زیاد و مقاومت بالایی است برتری خاصی نسب به دیگر مصالح در ساخت نما دارد همچنین استفاده آجرنسوز فقط به ساخت نما ختم نمیشود از این نوع اجر میتوان در ساخت انواع کوره ها نیز  استفاده کرد.

چگونه تشخیص بدهیم که یک اجر نسوز است یا خیر؟

در واقع تشخیص دادن این موضوع کار بسیار دشواری نیست! به طوری که آجرهای نسوز دارای سطحی زبر و زمخت و دارای دانه های ریز رنگی میباشد همچنین اجرنسوز خاک اضافی بر روی سطح خود ندارد.

برای ساخت آجرهای نسوز از کوره های تونلی استفاده میکنند که این کار باعث میشود که تغییری در سایز ان به وجود نمی آید و همچنین طیف رنگی به صورت یکدست میباشد و دارای مقاومت بالا تری نسبت به آجرهایی که در کوره های معمولی پخته میشوند دارند.

و اما در آخر چرا باید از آجرنسوز نما استفاده کرد:

 1. بسیار با کیفیت میباشند
 2. آب را بدرستی در خود جذب می کنند.
 3. در هر ابعادی قابل تولید میباشند
 4. دارای رنگ بندی بسیار زیاد
 5. مقاوم در برابر حرارت
 6. مقاوم در برابر سرما و گرما
 7. مقاوم در برابر مواد اسیدی
 8. و از همه مهم تر سازگار بودن با محیط زیست

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با انواع آجرنما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *