آجرنما شاموتی چیست؟

آجرنما شاموتی

آجرنما شاموتی چیست؟ چه کاربردی دارد و چگونه تولید میشود؟

در ابتدا به سراغ معرفی آجرنما شاموتی میرویم ریشه کلمه شاموت در واقع آلمانی میباشد که شاموت در ابتدا پخته میشود و سپس با با مواد با خاک رس و آب مخلوط میشود این نوع آجرنما از مصالح جدید میباشد و مانند دیگر آجرها دارای رنگ شکل و ابعاد های مختلفی میشود و در ساخت نمای داخلی و خارجی ساختمان ها کوره ها و دیگر موارد کاربرد دارد. آجرنما شاموتی از ترکیب کردن موادی مانند اکسید سیلیسیوم  و اکسید آلومینیوم و دیگر موادی که به آن اضافه میشود ساخته میشود.

آجرنسوز شاموتی

 آجر شاموتی بر اساس ظاهر و رنگ و  ابعاد، کاربرد و خواص آن می‌تواند متفاوت باشد اما تقسیم بندی آن بر اساس تولید و ساخت شامل پرس خشک، پرس نیمه خشک و پرس پلاستیک است.

آجر نسوز شاموتی عموما وزنی در حدود 5/3 کیلوگرم و تحمل دمایی آن نیز حدود 1260 درجه است که دهانه‌های آن 50 (10 عدد دهانه)، 70 (12 عدد دهانه) و 90  سانتی‌متر است.

آجر های شاموتی در دو نوع آجر‌های پردیوتی و سوپر دیوتی میباشند که آجرهای آجر‌های پردیوتی در مقابل تغییرات سریع مقاوم میباشند و آجر‌های سوپر دیوتی هم از نظر هزینه به صرفه تر میباشند و هم در دمای متوسط کارایی بهتری دارند.

مراحل تولید آجر شاموتی:

در ابتدا مواد اولیه ساخت آجرشاموتی را در کوره های قائم یا تونلی با دمای 1200 تا 1500 درجه سانتیگراد قرار میدهند و سپس آن را به دانه های خرد تبدیل میکنند و سپس مواد خورد شده را با مخلوط آب و خاک رس مخلوط می کنند و سپس به آنها شکل و رنگ مورد نظر را میدهند.

مزایا استفاده از آجر شاموتی :

آجر شاموتی نوعی آجر نسوز میباشد که به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد

  • مقاومت بالا در برابر حرارت
  • رنگبندی متنوع
  • عایق سرما و گرما
  • سازگاری با محیط زیست
  • تنوع زیاد
  • قیمت به صرفه

شما میتوانید برای مشاهده انواع آجرنسوز شاموتی به بخش محصولات ما مراجعه نمایید و برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شاموتی

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *