آجر قزاقی چیست و کاربرد و انوا آن چه میباشد؟

آجر قزاقی

آجر قزاقی چیست و کاربرد و انوا آن چه میباشد؟

در این مقاله به معرفی آجر قزاقی میپردازیم و همچنین انواع ان و کاربرد آن را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید در ابتدا کمی در باره این نوع اجر میپردازیم در واقع آجرقزاقی یکی از قدیمی ترین نوع از آجرها در ایران میباشد که همزمان با ورود قزاق ها به ایران آورده شد قزاق ها از این نوع آجر در ساخت پایگاه های نظامی خود استفاده میکردند و از این آجر در ساخت گنبد کاووس پل دختر مسجد جامع اصفهان و غیره استفاده شده است.

آجر قزاقی

ویژگی های آجر قزاقی :

آجرهای قزاقی ویژگی های بسیاری دارد که ما به چند مورد از آن ها در اینجا اشاره میکنیم که عبارت اند از :

  1. نگهداری از این نوع آجر بسیار راحت و کم هزینه میباشد.
  2. این نوع از اجر ها عایق گرما و سرما میباشند.
  3. هزینه استفاده از این نوع آجر بسیار کمتر از سایر مصالح میباشد.
  4. و ….

کاربرد اجر قزاقی و نحوه تولید ان :

امروزه میتوان گفت که از این نوع آجر در نماسازی ساختمان ها مدرن  و بناها نیز استفاده میشود و در گروه مصالح آجرنما قرار میگرد و همچنین دارای رنگبندی بسیار متنوع میباشد که میتوان به رنگ های خاکی-پوست پیازی-قزمر -حنائی-زرد و … اشاره کرد نحوه درست کردن این آجر به این گونه میباشد که خاک رس را به گل تبدیل میکنند و سپس در قالب های مختلف قرار میدهند و بعد از آن در کوره قرار میدهند تا پخته شود و در زمان پخته شدن میتوان رنگ اجر را مشخص کرد.

آجرهای قزاقی در سایز های مختلفی تولید میشود (پلاک- نیمه – کامل )که استاندار آن سایز 5/5 * 20 میباشد و به شکل مکعب مستطیل توپر میباشد و قیمت آن نسبت به رنگ آن متغیر میباشد. که شما میتوانید در بخش محصولات آجر قزاقی انواع آن را مشاهده نمایید و در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آحرقزاقی کیمیا

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *