معرفی انواع آجر و تعریف آجر و کاربرد آجرنما آن در نما سازی ساختمان

آجرنما کیمیا

معرفی انواع آجر و تعریف آجر و کاربرد آجرنما آن در نما سازی ساختمان

در این مقاله به سرا معرفی و تعریف آجر و معرفی انواع اجر و آجرنما می پردازیم با ما همراه باشید..

ابتدا به سراغ این می رویم که تعریف اجر چه می باشد در واقع اجر سنگی میباشد که به صورت مصنوعی و توسط انسان به وسیله پخته شدن یک خشت به وجود می آید.

شاید برایتان سوال پیش آمده است که خشت چیست؟خشت در واقع از ترکیب کردن خاک و آب به وجود می آید. شاید برایتان جالب باشد که کشف خشت تقریبا با کشف آتش همزمان بوده است.

اجر در اندازه نام و مشخصه های مختلف ساخته می شود و در ساختمان های برای کشیدن دیوار یا نمای ساختمان مانند اجرنما استفاده می شود.

آجر

آجر نیز مانند دیگر کالاها انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله انواع آن را معرفی میکنیم:

  • اولین نوع آجرفشاری میباشد که در سایز های 5*10/5*22 تهیه میشود و در سفت کاری بنا کاربرد دارد که این نوع اجر در کوره های هوفمان پخته میشود.
  • آجر قزاقی نوع دیگری از اجر میباشد که به دلیل رنگ آن و نبش های آن یکی از مورد استفاده ترین و با کیفیت ترین مدل اجر میباشد که  در کوره های استوانه ای ساخته می شود از کاربردهای آن به طور مثال در نمای ساختمان میباشد که با نام آجرنما قزاقی معروف میباشد.
  • مدل دیگری از آجر که با نام آجر چهار سانتی معروف میباشد که در نما بنا یا ساختمان بسیار استفاده میشود زیرا ضخامت بسیار کمی دارد .
  • آجر سوراخدار مدل دیگری از آجرها میباشد که برای تهیه این نوع از اجر از دستگاه های اتوماتیک استفاده میشود که در آغاز به صورت خشت سوراخدار ساخته می شوند و سپس در کوره های هوفمان پخته میشوند.
  • آجرنسوز ازخاک رس نسوز و یا هرنوع خاک دیگری که درجه حرارت ذوب آن بالاتر از 1600 درجه باشد تهیه میشود که اجر نسوز را در ذوب آهن دیگهای بخار در شومینه ها و اجاق ها استفاده می نماینند.
  • نوع دیگری از اجر که با نام اجر چهارگوش میباشد که در اندازه 5*20*20 ساخته و تهیه میشود و کاربرد آن برای کشیدن تیغه بین دو دیوار یا سقف های تیغه ای میباشد.

از دیگر نوع های اجر میتوان به اجرلعابدار,اجرقرمز,آجر جوش,اجر ابلق و… اشاره کرد.که در مقاله ای دیگر درباره این نوع از اجرها هم صحبت خواهیم کرد.

شما میتوانید از طریق منو محصولات انواع آجر نما که توسط ما ارائه میشود را مشاهده نمایید.

آجر نما

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *